Textové pole: Textové pole: 	Vznik naší kapely se datuje někdy v roce 2001. Do té doby jsme si příležitostně zahráli jen jako parta kamarádů ve známé vršovické hospůdce >U Pepíčka<, ale také na různých setkáních u táboráků a na vodáckých výpravách.
 
   	Původně jsme hráli pouze ve složení Roman Zloch alias "Byzon" (podle něhož nakonec dostala skupina svůj název), Roman Rosenkranz – kuchař ze zmiňované hospůdky přezdívaný "Vařečka" a Milan Jirouš pro svou výšku známý jako "Čára. Občas se k nám připojil i poněkud zvláštní podivín Miloš Tůma obecně známý "Milouch" - výtečný sólový kytarista, ale jinak černý Petr v kapele. 
 
   	První větší vystoupení kapely se konalo již v červnu roku 2001 a to na menším hudebně divadelním festiválku v obci Javornici, okres Rychnov nad Kněžnou, a akce se jmenovala "Drbálov sobě". Pro tuto akci jsme museli mít jako kapela název a tak vznikli BYZONI.

    	Po tomto vystoupení nám nedalo moc přemlouvání a přišlo na svět první demo CD s názvem "Aby jste věděli ...", na kterém jsou písničky pouze naší vlastní tvorby. Což by mělo být správné, protože když už se má dělat něco pořádně, tak to nesmí být kopie někoho jiného. Nahrávalo se ve studiu Just recording ve Skochovicích u D.J.Lukyho a je na něm deset písniček. Nahrávání probíhalo v klidném domácím prostředí a trvalo několik dlouhých dní a to z toho důvodu, že jsme si pro kuráž museli párkrát dojít na něco tvrdšího. A když už jsme zase měli dost kuráže, tak nám pro změnu nešlo hraní a většinou někteří členové byli společensky unaveni. Asi nejznámější písnička, kterou jsme tenkrát natočili a kterou jste mohli občas slyšet i na vlnách Country radia je "Vodácká". Při nahrávání tohoto CD nám pomáhal i další již pouze hostující člen kapely Vláďa Žižka zvaný "Žíža", který nás doprovází na rytmické nástroje a sem tam hraje na dvanáctistrunou kytaru. 

    	Po natočení alba jsme se po různých peripetiích rozloučili s Milošem Tůmou, který odešel do muzikantského důchodu, ale když měl chuť tak si s námi opět rád zahrál. V té době se už ale jednalo s dalšími budoucími členy, a to se Zbynďou Cukrem známým to "Pupíkem" (nynějším manažerem kapely) a jeho harmonikami a to jak foukacími, tak i klasickým akordeonem, a Pavlem Dvořákem, který velmi úspěšně převzal žezlo po Miloši Tůmovi a nahradil ho se sólovou kytarou, ke které přidal i svůj zpěv. 

    	Co více o nás? Hrajeme na menších, malých, ale i větších festiválcích, po různých pražských i mimopražských hospůdkách a všude tam, kde si lidi rádi poslechnou známé i méně známé písničky. Neodmítáme různé akce pro malé či větší příležitosti, jako jsou oslavy narozenin, různé firemní akce, svatby atd. Sem tam odehrajeme i zábavu a z toho vyplývá, že nám není cizí ani muzika jiného žánru.

    	Jednou z posledních změn v kapele je příchod Gábiny Fourové, která svým zpěvem přinesla trochu oživení do naší výhradně pánské skupiny a dále pak příchod zvukaře Jardy Komma, kterého si vynutil zájem o akce většího rázu a ty se bez člověka který vytváří konečný výrazněji hlasitý zvuk kapely neobejde. Během posledního roku jsme přinutili na občasné hostování pár jiných muzikantů (mandolínistka Lenka, banjista Miky, bubeník Radek a jiní), kteří nám pomáhají vytvářet dokonalejší podobu mnoha skladeb.

    	To je asi tak vše o nás a pokud bude nálada a zájem, rádi Vás uvidíme na nějaké naší akci, o které se dozvíte z našich webových stránek.
HISTORIE KAPELY